شماره مطلب: 16829

برگزاری هفتمین یادواره شهدای فرهنگی شهرستان برخوار

هفتمین یادواره شهدای فرهنگی شهرستان برخوار باهمکاری آموزش و پرورش شهرستان، کانون بسیج فرهنگیان و سپاه برخوارروز یکشنبه21/9/95با حضور پرشکوه فرهنگیان و مسئولان استان و شهرستان در تالار فرهنگی اجتماعیشهرداری دولت آباد برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

در این همایش ابتدا مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی به اهمیت بحث مهم ولایت فقیه در زمان غیبت اشاره و وظایف مهم فرهنگیان را در این برهه حساس از زمان خاطر نشان کرد .

علی بابایی افزود:خداوند تنها یک جا در قرآن به انسان می گوید بر تو منت گذاشتیم، آنجایی که توفیقی را به انسان بدهد که تابع ولایت باشد و می گوید ای انسان بر خودت ببال؛چراکه بهترین توفیق؛ در مسیر ولایت گام برداشتن است .

وی سخنان خود رابا طرح این سوال ادامه داد که مگر بسیج بدون ولایت معنایی دارد؟ و گفت: زیرچتر ولایت رفتن نیاز فطرت بشریت است و هر چه بشریت دیرتر زیر چتر ولایت قراربگیرد، باید بداند به خودش ظلم می کند .

بابایی با بیان اینکه در زمان معصوم باید زیر چتر ولایت معصوم و در زمان غیبت زیر چتر ولایت مطلقه فقیه قرار بگیریم، خاطرنشان کرد: شهدا چیزی جز فریاد ولایت را نمی گویند،پیام شهدا، ولایت و یادواره شهدا، یادواره ولایت است .

به دنیال آن بوذرجمهری کارشناس سیاسی به ایراد سخن پیرامون جایگاه والای شهدا پرداخت و گفت: ۴هزار شهید معلم و ۳۶ هزار شهید دانش آموز داریم که نام و یاد این شهدا مانند همه شهدا، همیشه زنده است و این بزرگ مردان در یک حیات طیبه به سر می برند .

وی افزود: شهادت یک مرگ برنددار است، مرگی است که اولیای الهی همیشه آرزوی آن را داشته اند؛همانطور که حضرت علی علیه السلام می فرمایند: هزار ضربه شمشیر بر من فرو آید، برای من علی آسان تر است تا در بستر بمیرم .

این سخنران ادامه داد: هر نیکی، نیکی بالاتر از خود دارد و نیکی بالاتر از شهادت نیست، شهید آن قدراوج می گیرد که به ماده هم اثر می گذارد و با لباس دفن می شود و آنقدر عظمت داردکه طبق روایت می تواند در قیامت حداقل ۷۰نفر را شفاعت کند .

بوذرجمهری گفت: ازپیامبر اکرم (ص) سوال کردند چگونه است که شهید در شب اول حساب و کتاب ندارد، ایشان در پاسخ فرمودند: همان شنیدن صدای چکاچک شمشیرها در میدان عملیات و مشاهده جنازهها و بدن های تکه تکه شده دوستان و همرزمان خود برای آن ها کافی است .

این کارشناس سیاسی ضمن اشاره به این که آنقدر مقام شهید بالا است که افسوس می خورد ای کاش اقوام من می دانستند من کجا هستم و برای من ناراحت نمی شدند، خاطرنشان کرد: شهادت یک مرگ آگاهانه است و وجه تسمیه شهید این است که از مرگ خودش آگاه است مانند شهید برونسی که قبل از شهادت خود خواب حضرت زهرا (س) را دیده بود که در خواب به شهید گفته بودند شما فردا شهید می شوید .

وی گفت: شهید مقام و جایگاه خود را در بهشت می داند و به جایگاه خودش در بهشت آگاه می شود که این ثمره گذشت اوست، مانند شهید چمران که از زندگی و شرایط بسیار عالی در آمریکاگذشت یا شهید مهدی زین الدین که از زندگی در فرانسه گذشت .

بوذرجمهری درادامه اظهار کرد: میزان مقام شهدا را فقط خداوند می داند اما شهدای مدافع حرم از مقام ویژه ای برخوردارند که یکی از دلایل آن، این است که در عصری به نبرد بادشمن رفتند که جو، جو شهادت و جو جنگ نیست و این در حالی است که برخی افراد کنایه می زنند و ادعا دارند این افراد برای کسب پول به جنگ می روند اما همین افرادبدانند که اگر داوطلبان جنگ با نیروهای تکفیری و شهدای مداقع حرم نباشند و نجنگند،دیری نمی پاید که باید خودشان و فرزندانشان به جنگ بروند و شهید شوند .

این سخنران گفت:چرا برخی ها امروز بنی صدر شده اند؟! و با فرض اینکه جان فشانی های مدافعان حرم هیچ ارتباط و منفعتی برای ایران و ملت ایران هم نداشته باشد، آیا وظیفه ما نیست که طبق آیه قرآن، مانع سر بریدن زنان و بچه های شیعه بشویم؟!  کسی که به جنگ میرود خودش را برای شهادت، اسارت، بیوه شدن همسرش، یتیم شدن فرزندانش، بریده شدن سرش به بدترین شکل ممکن و ... آماده کرده است، پس این همه ناروا، سزاست؟ !

وی افزود: پاسخ کسانی که می گویند در موضوع حقوق های نجومی کسی مقصر نیست و قانون این چنین بوده است، باید بگوییم ادعای شما همان ادعای هویدا است .

بوذرجمهری درپایان تاکید کرد: جنگ در سوریه و عراق و....، جهاد اصغر است و به فرموده رهبر معظم انقلاب، جهاد کبیر یعنی صبور بودن، پاک زندگی کردن و...؛ یک فرد انقلابی خسته نمیشود ممکن است شهید نشود اما حواری می شود مانند حواریون حضرت رسول اکرم (ص)، پسبیایید در جهاد کبیر هم حواری رهبر باشیم .

اجرای بسیجی هنرمند صالح شریفی و تقدیر از خانواده شهدای فرهنگی شهرستان و قرعه کشی ازدیگر برنامه های این مراسم بود

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.