شماره مطلب: 14476

مشروح اولین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران و ۲۳۰۰شهید شهرستان خمینی شهر +تصاویر

به گزارشسازمان بسیج فرهنگیان استان ، اولین جلسه هم اندیشی شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر با حضور فرمانده سپاه، نماینده اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان و امام جمعه، نماینده ...

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، اولین جلسه هم اندیشی شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران و ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی شهر با حضور فرمانده سپاه، نماینده اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان و امام جمعه، نماینده مجلس، فرماندار شهرستان و مسئولان ادارت و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای خمینی شهر، درچه، کوشک، اصغرآباد و روستاهای تیرانچی و قلعه امیریه مورخ 1394/7/16برگزار شد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: کنگره های سرداران شهید و شهدای استان ها بعد از دفاع مقدس بنیان نهاده شد و با تاکیدات مقام معظم رهبری به صورت استانی با پیگیری هایی که مسئولین استان ها داشتند و خدمت گذاری بخشهای مختلف فرهنگی و انقلابی برگزار شد و هرسال اجلاسیه های استانی نسبت به استان قبلی با کیفیت بهتر اجرا شده است که به صورت شهرستانی برای اولین بار درکشور در شهرستان نجف آباد کنگره ملی برگزار شد.

سرتیپ دوم پاسدارغلامرضا سلیمانی ادامه داد: با موافقت فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین ریاست سازمان بسیج کشور، خمینی شهر دومین شهرستانی است که به آن کنگره ملی اختصاص داد شده است و این کنگره ملی ویژگی هایی دارد که شورای سیاستگذاری تشکیل و برنامه های مختلف و از پیش تعیین شده را هدایت می کند.

وی افزود: در شهرستان ها امام جمعه به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری و فرماندار جانشینی شورا را برعهده دارد و در شهرستان خمینی شهر سردار پورکاظم نیز به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری کنگره سرداران و ۲۳۰۰شهید شهرستان خمینی شهر فعالیت خواهد کرد که در مدت۱۳ماه باقی مانده برای اجرای اجلاسیه اقداماتی زیر نظر این شورا انجام میشود و اواخر مهرماه سال ۹۵ در فضای معنوی محرم و صفر در شهری که ملقب به حسینیه ایران است اجلاسیه ملی با حضور مسئولان قوا آغاز به کار می کند.

سلیمانی این اجلاسیه را یک فرصت و حادثه بزرگ فرهنگی برای شهرستان خمینی شهر عنوان کرد و گفت: ۲۳۰۰شهیدی که این شهرستان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است از تعداد شهدای بعضی از استان های کشور نیز بیشتر بوده و نشان دهنده نقشی است که مردم شهرستان خمینی شهر در دوران انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی(ره)، دوران دفاع مقدس و بخصوص درگیری های کردستان داشته اند.

وی یادآور شد: لشکر۸ نجف اشرف بدون رزمندگان خمینی شهری معنی نداشت و دو ستون مستحکم این لشکر دو شهرستان نجف آباد و خمینی شهر بود و زمانی که مناطق جنگی و تنگناها و سختی های دفاع مقدس را بررسی می کنند به تپه های مدن، جبهه ذوالفقاریه، شوش، آبادان برخورد کرده که بدون پرداختن به رزمندگان خمینی شهری امکان پذیر نیست.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدی که ایشان در اجرای کنگره ها و اجلاسیه های ملی دارند به تولید آثار و خلق محتوای ماندگار است، گفت: با تولید آثار فرهنگی و جاذبیت های هنری و ادبی، برای نسل جوان ، فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه فداکاری و جانبازی به زبان امروزی منتقل می شود.

وی از مسئولین نظامی و نهادها و گروه های انقلابی شهرستان خمینی شهر درخواست کرد: در طول این مدت باقی مانده تا اجلاسیه ملی از جوانان متعهد و انقلابی به نحو احسنت استفاده شود و در کنار کمیته های کنگره که ادارات در آن حضور دارند با توجه به ظرفیت و پتانسیل قوی مشارکت مردمی و خیرینی که در شهرستان خمینی شهر وجود دارد نیز استفاده شود.

در ادامه امام جمعه خمینی شهر و رئیس شورای سیاستگذاری کنگره سرداران و ۲۳۰۰شهید شهرستان گفت: در دوران انقلاب اسلامی و ۸سال دفاع مقدس درک کردیم که دست الهی پشت سر ملت ایران است و جنگ تحمیلی ملت ایران، جنگ کفر واسلام بود و رزمندگان برای خاک، حکومت، پست و مقام نجنگیدند و این را در گفتار و رفتار جانبازانی که هر لحظه با شهادت و مرگ دست و پنجه نرم می کنند مشاهده می کنیم.

آیت الله شیخ عباس رحیمی افزود: خداوند به بچه های حزب الهی ایران لیاقت فراهم کردن مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(عج) را داد و باید این روحیه جهادی را به نسل امروزی نیز منتقل کنیم تا آماده ولایت پذیری مطلق شوند.

وی تاکید کرد: اعضای کمیته هایی که پیش بینی شده متناسب با فعالیت مربوطه انتخاب و هرچه سریعتر شروع بکار کنند و مسئولین شهرستان با این دیدگاه که مدیون هستند و یک مسئولیت الهی برعهده گرفته اند و آنچنان که اگر بدهکاری به شخصی داشتند شبانه روزی تلاش می کردند، برای برگزار شدن هرچه بهتر اجلاسیه ملی سرداران و ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی شهر نیز قدم بردارند.

همچنین دبیر کنگره سرداران و ۲۳۰۰شهید شهرستان خمینی شهر خلاصه ای از فعالیت ها و اقدامات این مجموعه از زمان تاسیس تا کنون و برنامه های پیش بینی شده را عنوان کرد و گفت: طبق سرشماری کشوری که صورت گرفته در مجموع کل کشور از هر ۲۳۰هزار نفر یک شهید و در استان اصفهان از هر ۱۴۴نفر یک شهید و در شهرستان خمینی شهر از هر ۹۳نفر یک شهید را تقدیم اسلام کرده است و شهر درچه از توابع این شهرستان به عنوان شهر نمونه شاهد کشور انتخاب شد.

سردار عزیزالله پورکاظم خاطرنشان کرد: کنگره شهدای شهرستان خمینی شهر از سال ۸۴ فعالیتش را آغاز و تاکنون بیش از ۲۰۰۰ساعت مصاحبه با خانواده شهدا، آزادگان، جانبازان، رزمندگان ۸سال دفاع مقدس توسط اعضای این مجموعه انجام شده است که در حال حاضر حدود ۱۲عنوان کتاب منتشر و ۴عنوان کتاب در حال چاپ می باشد.

وی افزود: با توجه فرصت کمی که تا اجلاسیه ملی وجود دارد طرح کتابچه هایی را برای ۶۰شهید شاخص و خانواده های چند شهیدی در دست تهیه است و همچنین برای نخستین بار، تاریخ دفاع مقدس رزمندگان شهرستان خمینی شهر را بررسی که چند جلد آن به چاپ رسیده است و جلدهای دیگر تا اجلاسیه ملی منتشر خواهد شد.

کمیته های پیش بینی شده برای برگزاری اجلاسیه ملی :

کمیته فرهنگی

کمیته هنری

کمیته رسانه

کمیته پژوهش و نشر

کمیته اجلاسیه

کمیته اجرایی و پشتیبانی

کمیته ایثارگران

کمیته نمایشگاه

کمیته مهندسی و فضاسازی شهری

کمیته اقشار

کمیته بانوان

کمیته امنیت

کمیته حفاظت

کمیته مدعوین

منبع :پایگاه تحلیلی خبری خمینی شهر

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.