شنبه, 09/09/1398 - 09:34 nazari
مسئول بسیج فرهنگیان استان اصفهان:

نقش بسیج فرهنگیان در بیانیه گام دوم، "فرهنگ سازی" است

مسئول بسیج فرهنگیان استان اصفهان گفت:نقش بسیج فرهنگیان در بیانیه گام دوم، "فرهنگ سازی" است
نقش بسیج فرهنگیان در بیانیه گام دوم، "فرهنگ سازی" است

روح الله قاسمی؛ مسئول بسیج فرهنگیان استان اصفهان درباره طرح اعتلا گفت: طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان در راستای شبکه سازی معلم آینده ساز در تعدادی از مدارس در گروه های پنج نفره تشکیل شده است که شامل مدیر مدرسه، معلم پرورشی، فرمانده واحد بسیج، معلم طراز اول انقلاب و رییس انجمن مربیان و اولیای مدرسه است که وظیفه آنها شناسایی آسیب های اجتماعی و احیای آسیب ها در مدارس هدف است که از مجموع 5000 مدرسه در سطح استان اصفهان 1000مدرسه به عنوان مدارس هدف شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: دوره اول طرح اعتلا ویژه مدیران کانون؛ دوره دوم ویژه شورای کانون ها و دوره سوم ویژه مدیران مدرسه در نظر گرفته شده که در گام اول مدیران مدارس توانمند سازی می شوند که در این دوره موضوعاتی چون کارگاه سواد رسانه و آسیب های اجتماعی و نقد و بررسی عرفان های کاذب ، تبیین گام دوم انقلاب ناظر بر طرح اعتلا در نظر گرفتیم.

این مسئول بسیج فرهنگیان از برنامه های شاخص هفته بسیج به برگزاری دوره امر به معروف و نهی از منکر برای 4000از فرهنگیان بسیجی در کانون های بسیج فرهنگیان اشاره کرد و گفت:  از دیگر برنامه های هفته بسیج دیدار از خانواده شهدای فرهنگی، اردو و پیاده روی خانوادگی فرهنگیان، غبارروبی مزار مطهر شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی است.

قاسمی درخصوص نقش بسیج در بیانیه گام دوم گفت: هر قشر متناسب با خودش نقشی ایفا می کند و بسیج فرهنگیان با اشاره به سخنان رهبر معظم در بخش علمی و پژوهشی نقش ایفا می کند و نیز با توجه به جامعه مخاطب از دانش آموزان و فرهنگیان؛ نقش کلی تر بسیج فرهنگیان در گام دوم، "فرهنگ سازی" است. مطالبات حضرت آقا در هفت موضوع باید  برای معلمان و دانش آموزان باید در دستور کار بسیج فرهنگیان قرار گیرد و خود همکاران در این زمینه مطالبه گر باشند

این مسئول اظهار داشت: جامعه فرهنگیان به لحاظ نوع فعالیتشان کاری انقلابی انجام می دهند اما در یک قالب کلی بسیج این حرکت را قوی تر و انقلابی تر پیگیری می کند. بنابراین یک معلم بسیجی، تعلیم و تربیت دانش آموزان را بسیجی وار انجام می دهد.

وی در ادامه افزود: بسیج فرهنگیان به حرکت انفلاب جهت می دهد تا حرکت عمومی انقلاب به بیراهه نرود در واقع نقش بسیج و بسیج فرهنگیان را می توان این گونه تعریف کرد هر جا که انقلاب از مسیر اصلی خود زاویه بگیرد و منحرف شود، بسیج جهت را به اصل خود بر می گرداند و هدایت می کند .

برچسب
مطالب مرتبط